Willa Jodła

ul. Groniczek 2,
43-460 Wisła

tel. 577 508 120

https://jodlawisla.pl/

kontakt@jodlawisla.pl 

Przedwojenna willa pachnąc drewnem, atmosfera schroniska górskiego i ogromny, zielony teren – a to wszystko w samym sercu Wisły. To właśnie Jodła.

Drewniana willa w centrum miasta to unikalne połączenie hotelowego komfortu
i atmosfery górskiego schroniska. Dzień możesz spędzić na szlaku, lub spacerując nad rzeką, a wieczorem posiedzieć w naszej klimatycznej wspólnej jadalni grając w planszówki lub relaksując się przy książce. Możesz też wybrać spędzenie czasu na świeżym powietrzu, piekąc kiełbaski przy ognisku lub po prostu patrząc w jego kojące płomienie.

Jodła to miejsce z długą historią i drewnianą duszą. Znajdziecie w niej spokój
i odpoczynek. Jednocześnie, w 12 minut dojdziecie do Parku Kopczyńskiego, a w 20 na rynek. To obszerny teren i otoczenie drzew dają zaciszną i kameralną atmosferę i swojski klimat.

Budynek powstał w 1935 roku według projektu Franciszka Landeckiego i pierwotnie nazywał się „Zakopianka”. W czasie wojny na pewien czas stał się schronieniem dla przesiedleńców. W Polsce Ludowej upaństwowiona willa była używana przez Fundusz Wczasów Pracowniczych, a po 1989 dzierżawiona osobom prywatnym. W 2021 kupiliśmy ją my – Justyna, Paweł i nasze dzieci.

Pomalowaliśmy pokoje i korytarze, zmieniliśmy dekoracje, zadbaliśmy o otoczenie. Wszystko po to, by pobyt w naszym pensjonacie był dla Was wygodny
i niezapomniany. Czeka nas jeszcze sporo pracy, by Jodła całkowicie odzyskała swój dawny blask i stała się jeszcze bardziej komfortowa. Potrzebujemy jeszcze trochę czasu i pracy. Wkładamy w to całe nasze serce – bo to również nasz DOM.

Kroki na drewnianych podłogach bardziej się niosą, ściany pracują a dom ma czasami przysłowiowego focha, bo żyje 😊 to nas wyróżnia od okolicznych pensjonatów!