Nowa Osada

Adres

Wisła-Nowa Osada

Dane kontaktowe

tel.: +48 33 855 92 85 tel.: +48 607 983 768 e-mail: kontakt@nowaosada.pl; www.nowaosada.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek-niedziela: 9.00-17.00

W przypadku małej ilości turystów, wyjazd odbywa się o każdej równej godzinie np.: 9:00

UWAGA! Godziny otwarcia i cennik mogą ulegać zmianie. Aktualne informacje dostępne na stronie: www.nowaosada.pl.

Wstęp

• Bilet wjazd-zjazd: normalny – 14,00 zł; ulgowy/grupowy – 12,00 zł

• Bilet wjazd: normalny – 10,00 zł; ulgowy/grupowy – 8,00 zł

• Bilet zjazd: normalny – 8,00 zł; ulgowy/grupowy – 6,00 zł

• Wjazd z rowerem lub bagażem: normalny – 14,00 zł; ulgowy/grupowy – 14,00 zł

• Bilety ulgowe na przejazd koleją przysługują: dzieciom i młodzieży szkolnej za okazaniem ważnej legitymacji; studentom do 26 roku życia na podstawie ważnej legitymacji studenckiej; osobom niepełnosprawnym za okazaniem legitymacji; emerytom i rencistom po przekroczeniu 60 roku życia

Dojazd

Z miejsca, w którym się znajdujesz można się tam dostać:

• własnym środkiem transportu: kierujemy się drogą na Istebną (DW 941) do ronda Na Oazie, na rondzie skręcamy w kierunku Szczyrku (DW 942).

• transportem publicznym: przewoźnik Wispol; autobus relacji Cieszyn- Przełęcz Salmopolska, wysiadamy na przystanku Nowa Osada I.

Najbliższy przystanek, z którego można odjechać znajduje się przy ul. Olimpijskiej – aby do niego dotrzeć kierujemy się do głównego deptaka, następnie skręcamy w lewo, po przejściu ok. 320 m skręcamy ponownie w lewo, w ul. Olimpijską, przystanek znajduje się przed mostem, po prawej stronie. Rozkład jazdy: www.wispol.pl.

Historia miejsca

Ośrodek Narciarski Nowa Osada znajduje się u stóp Czupla (882 m n.p.m.) jest to szczyt znajdujący się pomiędzy doliną Malinki a Gościejowem. Wyrasta ze szczytu Smerekowca. Na jego szczyt prowadzi zielony szlak.

Z Czupla można udać się dalej na Trzy Kopce Wiślańskie lub na Przełęcz Salmopolską.

Na terenie Ośrodka Narciarskiego znajduje się zaplecze gastronomiczne, bezpłatne parkingi. W sezonie wiosenno-jesiennym można tu pokosztować mniej znanych form rekreacji – m.in. spróbować sił na hulajnodze górskiej.