Soszów

Adres

Wisła-Jawornik, ul. Cieślarów 30

Dane kontaktowe

tel: +48 33 474 23 95 tel: +48 33 855 28 32 e-mail: poczta@soszow.pl www.soszow.pl

Godziny otwarcia

W sezonie letnim (od maja do października): 9:00- 17:00

UWAGA! Godziny otwarcia i cennik mogą ulegać zmianie. Aktualne informacje dostępne na stronie: www.soszow.pl.

Wstęp

• Przejazd w jedną stronę: normalny – 16,00 zł; ulgowy – 12,00 zł*

• Przejazd w dwie strony: normalny – 24,00 zł; ulgowy – 18,00 zł*

Pojedynczy przewóz roweru lub bagażu – 3,00 zł

Przy zakupie przejazdu koleją linową obiad dnia w cenie PROMOCYJNEJ – 16,00 zł * do lat 15 oraz grupy powyżej 15 osób

Dojazd

Z miejsca, w którym się znajdujesz można się tam dostać:

• własnym środkiem transportu: kierujemy się drogą na Ustroń (DW 941) do skrzyżowania przy stacji ORLEN przy Media Parku, skręcamy przy nim w ulicę Jawornik, którą jedziemy aż do końca, następnie ulicą Cieślarów dojeżdżamy do parkingu przy wyciągu (znajduje się on po prawej stronie);

• transportem publicznym: przewoźnik Wispol; autobus w kierunku Cieszyna. Wysiadamy na przystanku Jawornik Skrzyżowanie. Najbliższy przystanek, z którego można odjechać znajduje się przy ul. Olimpijskiej – aby do niego dotrzeć kierujemy się do głównego deptaka, następnie skręcamy w lewo, po przejściu ok. 320 m skręcamy ponownie w lewo, w ul. Olimpijską, przystanek znajduje się przed mostem, po prawej stronie. Rozkład jazdy: www.wispol.pl.

Historia miejsca

Stacja Narciarska Soszów znajduje się u stóp Soszowa Wielkiego (886 m n.p.m). Stąd można dostać się na czerwony szlak, jest to też początkowy odcinek Głównego Szlaku Beskidzkiego.

Szczyt ten znajduje się pomiędzy Czantorią a Stożkiem Wielkim. Dla osób nie lubiących nadmiernego wysiłku, a jednocześnie spragnionych górskich widoków polecamy rozwiązanie, jakim jest rozpoczęcie wycieczki na dolnej stacji kolei linowej Soszów, spacer grzbietem górskim przez Cieślara i Mały Stożek na Stożek Wielki i zjazd koleją linową na dół i zejście do doliny Łabajowa. Bądź w drogą stronę.

U podnóża szczytu znajduje się schronisko PTTK.